Міжнародний конкурс deep tech стартапів SEEDPlus у м. Лісабон, Португалія, 5 листопада 2024 року зібрав 10 команд – переможців національних конкурсів в Україні, Болгарії та Норвегії, які змагалися за можливість долучення до акселераційної програми одного з венчурних фондів – партнерів консорціуму: G-Force або Fasttrack Ventures, які працюють з проєктами на стадіях pre-seed та seed.
Конкурс проходив на території майже культового для португальської і міжнародної стартап-спільноти хабу Unicorn Factory Lisbon, в якому також знаходиться офіс всесвітньо відомого Web Summit.
Від України за результатами національних змагань, що проходили у травні 2024 року в Київському академічному університеті, на конкурс були делеговані 3 команди переможці українського відборочного туру – CeraMet, MeGoElectric та Outex.
Журі міжнародного конкурсу, яке складалося з представників Impact Hub London, G-Force та Fasttrack Ventures, визначило по одному переможцю з кожної країни. Ними стали команди CeraMet, Tracecycle, Phoenix Ceramics. Усі три команди зосереджені на розробці інноваційних та сталих рішень для промисловості та сфери послуг.
Українська команда CeraMet (колишні Metcercoat), яку представляла Марина Стороженко, доктор технічних наук, провідний науковий співробітник і керівник відділу міжнародних зв’язків та трансферу технологій Інституту Проблем Матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАНУ, запропонувала на конкурс свою розробку - металеві порошки для газотермічного напилення зносостійких покриттів для екстремальних умов експлуатації двигунів у сфері транспортного машинобудування. Цінність розробки полягає в тому, що на відміну від існуючих аналогів, у виробництві не використовується критична для Європи сировина така як кобальт і вольфрам, а також забезпечується підвищена зносостійкість двигунів та інших деталей літаків.
Команда Tracecycle представила цифрове рішення для відстеження відпрацьованих батарей з легких електромобілів та генерування статистики і даних для кінцевих користувачів (наприклад, підприємств з переробки, ремонту або інших компаній) з метою кращого управління запасами акумуляторів і прийняття рішень щодо переробки або відновлення батарей.
Phoenix Ceramics представила новітню розробку композитних порошків для виготовлення виробів у приладобудуванні та інших галузях виробництва. Продукт команди має також високий рівень технологічної та ринкової готовності.
За умовами конкурсу, переможці не лише проходитимуть акселераційну програму, але й отримують доступ до цифрової і дослідницької інфраструктури в своїй або партнерській країні для завершення досліджень.
Вітаємо переможців та бажаємо їм залучення необхідних інвестицій і подальших успіхів!