Українські туристичні дестинації потребують створення сучасних актуальних інструментів управління – обговоренню цієї задачі була присвячена онлайн-зустріч фахівців з розвитку сталого туризму та спеціалістів в галузі кібернетики та математичного моделювання.
В обговоренні взяли участь:
Сучасні тренди сталого управління туризмом спонукають до об’єднання зусиль та розробки спільних ініціатив спеціалістів різних сфер, використовуючи міждисциплінарні підходи. Впровадження кращих практик SMART Destination Management вимагає в першу чергу зусиль на етапі аналізу даних території громад потенційно привабливої для відвідування туристами, визначення оптимального напряму туризму, який призведе до найбільших соціально-економічних ефектів, а також моніторингу наслідків туристичних відвідувань, в тому числі контролю і попередження антропогенного навантаження, негативних впливів на довкілля. Все це може відбуватися із використанням аналітичних та цифрових інструментів автоматизованого збору та обробки даних.
Саме тому об’єднання зусиль фахівців з розвитку сталого туризму та спеціалістів в галузі кібернетики та математичного моделювання дозволить розробити цифрові інструменти. які допоможуть громадам стимулювати туризм у відносно безпечних регіонах України навіть під час війни. З певними власними розробками сервісів, програмних продуктів для громад у межах та за підтримки Digital innovation Hub при КАУ вже зараз можна брати участь у європейських конкурсах цифрової тематики.
Додаткова інформація:
Україна розвиває туристичні напрямки попри всі виклики сьогодення. Формування візії цього розвитку має відбуватися за нормами розумного туризму (Smart Tourism), який стає основою європейського розвитку галузі. Розумний туризм спрямований на те, щоб зробити туристичний сектор більш інноваційним з використанням цифрових технологій. Його основною метою є надати туристам більш ефективний, персоналізований та приємний досвід, одночасно сприяючи стійкості та управлінню туристичними напрямками.