Розвиваєте deep tech?

Ми допоможемо на
будь-якому етапі!

Визначення магнітних властивостей будь-яких природних і штучних речовин, матеріалів, сполук, мінералів, гірських порід тощо.

Визначення магнітних властивостей будь-яких природних і штучних речовин,  матеріалів, сполук, мінералів, гірських порід тощо.

Назва послуги/продукції

Визначення магнітних властивостей будь-яких природних і штучних речовин,  матеріалів, сполук, мінералів, гірських порід тощо.


Напрямок досліджень - Environmental Magnetism (магнетизму оточуючого середовища):


1. Застосування методів магнітометрії для вивчення забруднення атмосферного повітря  шляхом вимірювання магнітних властивостей твердих частинок аерозолів, зібраних на станції моніторингу повітря.

2. Оцінка рівня забруднення повітря в будинках/квартирах у великих містах шляхом вимірювання магнітних властивостей внутрішнього пилу.

3.  Оцінка поточного рівня забруднення атмосферного повітря шляхом вивчення забруднень, накопичених на поверхні листя дерев.

4. Оцінки експрес-магнітними методами вмісту важких металів уздовж інтенсивних автошляхів.

5.  Оцінка рівня забруднення територій і водоймищ по результатам дослідження магнітних частинок, накопичених у відкладах.

6. Оцінка експрес-магнітними методами забруднення верхнього шару ґрунту важкими металами (у тому числі внаслідок військових дій). 


Напрямок досліджень - Rock Magnetism (магнетизм гірських порід). Охоплює широке коло наукових задач у галузі наук про Землю, зокрема геології, геофізики, магнетизму гірських порід та мінералів, палеомагнетизму магматичних, метаморфічних та осадових порід будь-якого часового інтервалу, археомагнетизму, петромагнетизму, педомагнетизму. 

Стислий опис послуги/продукції

Вимірювання різних магнітних параметрів феромагнітних речовин, сполук, матеріалів тощо (а також окремих параметрів діа- і парамагнітних речовин), а саме:

  • об’ємна магнітна сприйнятливість;
  • питома магнітна сприйнятливість;
  • частотно-залежна магнітна сприйнятливість;
  • анізотропія магнітної сприйнятливості;
  • природна залишкова намагніченість;
  • намагніченість насичення;
  • залишкова намагніченість насичення;
  • ізотермічна намагніченість насичення;
  • ідеальна намагніченість насичення;
  • температури Кюрі феромагнетиків;
  • коефіцієнт магнітної жорсткості;

Інтерпретація визначених параметрів в залежності від мети завдання.

Наявне обладнання та кадровий потенціал для надання послуги/виробництва продукції

Устаткування для визначення параметрів зразків  0.5-10см3 :


Спін-магнітометр JR-4 (виробництво Чехія)

Спін-магнітометр JR-6 (виробництво Чехія)

Астатичний магнітометр LAM-22 (виробництво Чехія)

Двошвидкісний надчутливий спін-магнітометр JR-6А (виробництво Чехія)

Міст змінного струму (каппа-метр) MFK1-B (виробництво Чехія)

Терморозмагнічуюча установка MMTD-80 (виробництво Британія)

Серійний місток Міст змінного струму (каппа-метр) KLY-5A з приставкою CS-4 (виробництво Чехія)

Серійний місток Міст змінного струму (каппа-метр) KLY-5A з приставкою CS-4 (виробництво Чехія)

Прилад для розмагнічування зразків змінним магнітним полем LDA-3A з безгістерезисним приладом для намагнічування AMU-1A (виробництво Чехія)

Екранована кімната MMLFC (виробництво Британія)


Додаткове устаткування для визначення параметрів зразків  10-100см3 .

Спеціальне обладнання для підготовки зразків для вимірів.

Кількість співробітників Центру 11 осіб, з них наукових співробітників 6 осіб (1 доктор, 3 кандидати наук)

Наявність сертифікації обладнання та устаткування 

Обладнання сертифіковане на заводі виробника.

Наявність охоронних документів об’єктів інтелектуальної власності, їх чинність 

Орієнтовна ціна послуги/продукції 

Не розраховувалась. Договірна.

Які проблеми дана послуга/продукція вирішує

1) Визначення магнітних параметрів будь-яких штучних речовин,  матеріалів, сполук, мінералів, гірських порід тощо.


2) Впровадження методів магнітометрії для оцінки: поточного рівня забруднення атмосферного повітря шляхом вивчення магнітних властивостей різних полютантів, накопичених як на різних поверхнях, так і у ґрунтах , у тому числі оцінка вмісту важких металів уздовж інтенсивних шляхопроводів; забруднення атмосферного повітря шляхом вимірювання магнітних властивостей твердих частинок, зібраних на станції моніторингу повітря; процесів ґрунтоутворення (педогенних процесів) і магнітної структури різних типів ґрунтів; забруднення шарів ґрунту важкими металами.


3) Впровадження методів магнетизму гірських порід при вирішення завдань багатьох напрямків у галузі Наук про Землю, зокрема для розробки фізичних моделей геомагнетизму, для вивчення процесів у глибинних шарах нашої планети та їхнього зв'язку з найважливішими подіями геологічної історії, для тестування гіпотез суперконтинентів, для вирішення завдань глобальної і регіональної тектоніки і геодинаміки, геохронології і стратиграфії, а також при уточненні Міжнародної шкали геологічного часу та побудові шкали геомагнітної полярності


4) Кількісна оцінка магнітних властивостей ґрунтів для визначення небезпеки від забруднення важкими металами території України внаслідок бойових дій.



Які підприємства/галузі можуть бути споживачами даної послуги/продукції

Організації і установи, діяльність яких відноситься до галузі Наук про Землю (геологія, геофізика, геохімія, мінералогія, екологія, географія, археологія, грунтознавство та ін).

Визначення магнітних властивостей природних і штучних речовин буде корисне різним компаніям і організаціям у таких галузях:

  • Електронна та електротехнічна промисловість: Виробники електронних компонентів, таких як магнітні сенсори, трансформатори, індуктори, реле. Виробники побутової техніки, яка використовує магнітні матеріали, наприклад, двигуни та генератори.
  • Машинобудування: Компанії, що виготовляють двигуни, генератори, трансмісії та інші механічні компоненти, які використовують магнітні матеріали.
  • Автомобільна промисловість: Виробники автомобільних систем, таких як електродвигуни для гібридних і електричних транспортних засобів, магнітні сенсори для систем ABS та інших електронних систем.
  • Авіакосмічна промисловість: Компанії, що розробляють та виготовляють авіаційні та космічні апарати, де магнітні матеріали використовуються в електродвигунах, генераторах та інших системах.
  • Нафтогазова промисловість: Компанії, що проводять геофізичні дослідження для розвідки нафти і газу, де магнітні властивості порід використовуються для оцінки потенційних запасів.
  • Медична техніка: Виробники медичних пристроїв, таких як магнітно-резонансні томографи (МРТ), які потребують високоякісних магнітних матеріалів.
  • Матеріалознавство та дослідницькі інститути: Дослідницькі установи та університети, що займаються вивченням нових матеріалів та їх магнітних властивостей для різних застосувань.
  • Гірнича промисловість: Компанії, що займаються видобутком корисних копалин, де знання магнітних властивостей порід може бути використане для ефективнішого видобутку.
  • Енергетична промисловість: Виробники обладнання для відновлюваних джерел енергії, таких як вітрові турбіни, де магнітні матеріали використовуються в генераторах.
  • Виробники побутової електроніки: Компанії, що виробляють аудіо- та відеотехніку, де магнітні матеріали використовуються в динаміках, мікрофонах та інших пристроях.
  • Оборонна промисловість: Виробники військової техніки та обладнання, де магнітні матеріали можуть бути використані в різних системах, таких як навігація, комунікація та захист.

Визначення магнітних властивостей допомагає цим компаніям розробляти нові матеріали та технології, підвищувати ефективність і надійність своїх продуктів, а також знаходити нові сфери застосування магнітних матеріалів.

Приблизні строки виконання послуги/виготовлення продукції:

а) дослідного зразка;

б) дослідно-промислової партії;

в) впровадження у виробництво.

В залежності від мети завдання.

Структурний підрозділ, що надає послугу (ЦККО, відділ, лабораторія, ДКБ, дослідне виробництво)

Центр колективного користування магнітометричною апаратурою, створений в рамках Програми централізованого придбання імпортних наукових приладів та обладнання за рахунок бюджетних коштів НАН України з метою найбільш раціонального використання унікального і коштовного наукового обладнання. Підпорядкований і функціонує на базі магнітної станції Демидів (30 км на північ від м. Київ) Інституту геофізики ім. С.І.Субботіна Національної академії наук України. 

По всім питанням заповніть, будь ласка, форму