'SBone'

SBone — Замінник кісткової тканини

SBone — Замінник кісткової тканини

Bone — це технологія виробництва нового синтезованого препарату — біоактивної лікарської речовини, що є замінником кісткової тканини і забезпечує зміцнення кісткової маси та відновлення її функцій.

Основні характеристки продукту

  1. Відновлення кісткової тканини до стану власної здорової, або навіть з покращеними механічними властивостями
  2. Онкопротекторні та антибактеріальні властивості замінених кісток при хірургічному втручанні (за рахунок наявності Іонів галію Ga+)
  3. Як результат повна однорідність і повна інтеграція з нативною кісткою, уникнення рецидиву онкологічних клітин.

Ключовий бізнес Стартапу:

Ключовою цінністю SBone є надання технології виробництва біологічно активних речовин для відновлення кісткової тканини до її здорового стану або навіть з покращеними механічними властивостями. 

Пропозиція цінності

1. Вітчизняний препарат

2. Повністю синтетичний і не містить домішок тваринного походження (відсутність ризику бактеріальної інфекції)

3. Є препаратом для відновлення кісткової тканин, зокрема – відновлення щелепної кістки

4. Можливі модифікації з онкопротекторними та антибактеріальними властивостями


Цільова аудиторія

Пацієнти з потребою в заміні кісткової тканини (як окрема операція або частина більш складної операції, наприклад, заміна суглоба)

Сервіси, що були надані в межах проєкту 4InnoPipe: 

 

SBone - проект стартапу, який був створений в результаті наукової роботи та партнерства двох магістрантів КАУ та за наукової підтримки інституту Київського академічного університету (Інститут металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України) та менторської підтримки АкадемСіті КАУ. В основу стартапу покладено науковий винахід для виробництва біоскла, здатного збільшувати кістку


Упродовж розвитку проєкту SBone від започаткування ідеї до реєстрації стартапу налагоджена співпраця між КАУ та командою проєкту, надані сервіси, що сприяли просуванню наукової розробки на наступні етапи її розвитку як продукту:


Науково-освітній супровід створення та розробки продукту

Студенти, випускники магістратури КАУ кафедри прикладної фізики та наноматеріалів розпочали та продов жують шлях від наукової ідеї до впровадження у виробництво та виведення на ринок інноваційного продукту – наукового винаходу щодо технології виробництва біо скла, яке здатне нарощувати кістку, що дає можливість відновлювати кісткову тканину антибактеріальними та протипухлинними (онкопротекторними) частинами.

Студентський дослідницький продукт був створений в КАУ під час навчального процесу. Learning by doing є ключовою перевагою КАУ, що дозволяє студентам проводити дослідження в лабораторіях інститутів НАНУ протягом періоду навчання.

Магістр КАУ Анастас Романський під керівництвом Володимира Леонідовича Карбівського, доктора фізико-математичних наук, професора кафедри прикладної фізики та наноматеріалів, яка діє на базі Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, розпочав розробку продукту під час написання магістерської роботи, яка була присвячена темі: “Квантово-механічні розрахунки структури та властивостей карбонат вмісних апатитів кальцію”. Ця дослідницька діяльність дала результат для подальшого розвитку ідеї виробництва біо скла, яке здатне відновлювати кісткову тканину з антибактеріальними та онкопротекторними складовими.

Магістр КАУ Іван Горбатенко став керівником проекту SBone та сприяв його комерціалізації, пошуку та вивченню бізнес-запитів, розробці концепції проекту та дорожньої  карти, процесу вдосконалення продукту, формування команди.

Іван Горбатенко та Анастас Романський, які є випускниками магістратури КАУ, і під час навчання почали працювати над розробкою препарату, його просуванням з метою комерціалізації, отримали підтримку та запити від бізнесу, почали процес розробки дорожньої карти комерціалізації ідеї та впровадження у виробництво, а згодом отримали визнання на конкурсі Lab2Market UA – проєкт SBone став одним із переможців та отримав 2 місце 

(1:01:05 Анастас Романський (випуск 2019) про свій досвід навчання та про важливість інновацій; 1:03:53 Іван Горбатенко (випуск 2021) про розвиток свого стартапу)

Матеріально-технічне забезпечення та лабораторна підтримка

Лабораторне обладнання та технології кафедри прикладної фізики та наноматеріалів, яка є спільним навчально-науковим підрозділом Київського Академічного Університету та Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України.


Менторська підтримка та консультації щодо розвитку продукту та ринку

Консультації та підтримка з питань обґрунтування інноваційної ідеї та її комерціалізації, розробки ціннісної пропозиції, розробки бізнес-моделі, проведення інтерв’ю з потенційними користувачами (лікарями), обґрунтування маркетингової стратегії, порівняльного аналізу конкурентів, розробки дорожньої  карти розвитку бізнесу, фінансового планування


Менторська підтримка та консультації з питань інтелектуальної власності та трансферу технологій

Обґрунтування стратегії захисту інтелектуальної власності (Стратегія управління інтелектуальною власністю).


За результатами менторської підтримки та консультацій розроблено бізнес-модель, обґрунтовано початкові та поточні витрати на реалізацію бізнес-ідеї, розроблено ціннісну пропозицію, розроблено стратегію управління інтелектуальною власністю для її захисту, обґрунтовано, розроблено дорожню карту розвитку бізнесу – від запатентованої ідеї до активації стратегії продажів та запуску власного виробництва


Менторська підтримка та консультації щодо підготовки презентації та участі в заході Lab2Market UA, matchmaking

  • 14 грудня на заході з комерціалізації інтелектуальної власності IP&I for Science and Business експертне журі визначило переможців стартового сезону на Фіналі Lab2Market UA – нової для України підприємницької програми, покликаної підтримати дослідників, винахідників і вчених, які працюють у навчальних закладах і наукових установах, у процесі комерціалізації наукових розробок.
  • Захід Lab2Market UA проводив IP OFFICE. Основні теми: синергія науки та бізнесу, розвиток інновацій та комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності.
  • 2 місце посів проєкт SBone, підтриманий «Academ.City» КАУ. Проєкт SBone представив Іван Горбатенко 
  • У результаті проєкт отримав грошову винагороду та консультації міжнародних інвесторів.
  • Крім того, консалтингова компанія Green Flag Ventures  надала консультації щодо подальших перспектив фінансування та розвитку бізнесу.
  • Матчмейкінг бізнесу та інвесторів сприяв обміну діловими інтересами, можливостями партнерства, визначенню сильних сторін та проблем бізнесу, шляхів розвитку.
  • Проєкт SBone на заході з комерціалізації інтелектуальної власності - IP&I for Science and Business.

  •  

Менторська підтримка та консультації щодо можливостей фінансування

Підбір грантових конкурсів, підтримка подання заявок на фінансування та управління ними, доступ до можливостей фінансування.


Консультації з цифрових технологій для проекту (блокчейн, ШІ, цифрові дублі, дані, хмарний сервіс).

Розробка вебсторінки стартапу  на сайті Academ.City.


За результатами окреслених заходів було прийнято рішення про реєстрацію стартапу та зареєстровано підприємство ТОВ «АКАДЕМ ПРОДУКТ» у січні 2024 року, директор Іван Горбатенко.