'BOOSTalent'

Сприяння інноваціям у галузі штучного інтелекту та машинного навчання (ML) серед ЗВО, студентів та бізнесу (BOOSTalent)

Сприяння інноваціям у галузі штучного інтелекту та машинного навчання (ML) серед ЗВО, студентів та бізнесу (BOOSTalent)

Тривалість: 2023-2024
Ідентифікатор проекту:
Фінансування: ЗНО ВНЗ
Рівень проєкту: міжнародний
Партнери: Арктичний університет Норвегії, Технічний університет Варни (Болгарія), G-Force, s.r.o. (Словаччина), Стамбульський університет Кюльтюр (Туреччина), Fachhochschule Burgenland GmbH (Австрія), Goodguys GmbH (Австрія), Octa Insight AS (Норвегія), КПІ ім. Ігоря Сікорського (Україна, асоційований партнер)

Проект BOOSTalent об'єднує консорціум з восьми партнерів, до складу якого входять п'ять вищих навчальних закладів та три бізнес-партнери, з метою розвитку інституційних інновацій та підприємницьких практик. Маючи бачення до 2030 року, консорціум має на меті сприяти інноваціям у галузі штучного інтелекту та машинного навчання (ML) серед ЗВО, студентів та бізнесу, зокрема в аерокосмічній галузі, електроніці, сучасних матеріалах, сталому розвитку та біорізноманітті. Консорціум прагне встановити довгострокове партнерство між промисловістю, науковими колами та урядом для розробки передових освітніх програм, а також для вирішення кліматичної кризи та більш широких питань сталого розвитку. Проект відповідає цілям Deep Tech Talent Initiative, Climate-KIC, EIT Digital та EIT Raw Materials і підтримує їхні стратегічні цілі.

Консорціум може похвалитися високим рівнем інституційної підтримки інновацій та успішним послужним списком у сфері академічно-промислового партнерства, студентського та академічного підприємництва та освіти світового рівня. Використовуючи модель трикутника знань ЗНО, проект має на меті об'єднати зусилля ВНЗ та бізнесу для просування використання ШІ та ML у предметних галузях. Консорціум виявив п'ять прогалин у знаннях, які перешкоджають зусиллям Європи очолити нову хвилю глибоких технологій, включаючи невідповідність між потребами бізнесу та освітою, недостатній рівень освітніх програм, слабкий європейський ринок технологічних стартапів, недостатньо активні дії європейських вищих навчальних закладів та дослідницьких центрів, а також розрив між потребами суспільства та діями інших зацікавлених сторін.


Для усунення цих прогалин консорціум розглядає вищі навчальні заклади як ключові рушійні сили змін та інновацій. Співпрацюючи з бізнесом та розвиваючи його підприємницький потенціал, консорціум вважає, що ЗВО можуть стати лідерами у сфері ШІ та ML. На основі самооцінки HEInnovate консорціум визначив вісім заходів для покращення потенціалу в предметній області та узгодив їх із цілями проєкту, сильними сторонами та потребами кожного члена консорціуму, а також стратегічними цілями трьох EIT KIC та стратегіями смарт-спеціалізації залучених країн. Проєкт включає ключові показники ефективності для вимірювання прогресу та план продовження фінансової підтримки після завершення проєкту.

Проект BOOSTalent спрямований на академічний і неакадемічний персонал, студентів, стартапи та суспільство в цілому, а також має план охоплення, розповсюдження та залучення. Проєкт позиціонує вищі навчальні заклади як рушійні сили впливу в галузі ШІ та ML і слугує відправною точкою для поглиблення співпраці та взаємодії з метою утвердження Європи як світового лідера в галузі глибоких технологічних інновацій та стартапів.