20 листопада 2024 в КМДА відбувся випускний день акселераційної програми Сity Accelerator, яку впроваджує ISE Corporate Accelerator на замовлення департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за підтримки Київського Академічного Університету (КАУ) та проект Academ.City.
16 стартапів представляли свої проєкти у сферах енергоефективність та енергозбереження, житлово-комунальні послуги, екологічні ініціативи, транспорт і мобільність, цифрові послуги та розумне управління міською інфраструктурою.
Захід організований ISE Corporate Accelerator від ISE Group у межах Міської цільової програми сприяння розвитку промисловості, підприємництва та споживчого ринку на 2024–2025 роки. Про це розповів заступник голови КМДА Валентин Мондриївський:
«Однією з ключових ініціатив міста є створення власного акселератора стартапів. City Accelerator – це пілотна програма, що об’єднує стартапи та комунальні підприємства Києва для пошуку сучасних технологічних рішень для міської інфраструктури. Її основна мета – розробити архітектуру корпоративного акселератора, орієнтованого на вирішення завдань комунальних підприємств столиці.»
За словами Директорки ISE Group та керівниці програми "Міський Акселератор" Олени Малицької :
«Практика створення міських акселераторів є надзвичайно успішною в США, Ізраїлі та Європі. Ми створили програму де стартапи зможуть налагодити партнерства з комунальними підприємствами, що буде взаємовигідним для обох сторін. Для стартапів це шанс знайти перших клієнтів та зробити великий пілот з містом.»
Під час виступу Валентин Мондриївський згадав про візит до Вашингтона у вересні 2024 року.
«Зустрічі з представниками Світового банку та іншими партнерами дають змогу залучати найкращі міжнародні практики до Києва. Сьогодні ми вже реалізуємо проєкти з енергоефективності, цифровізації послуг у різних галузях. Київ – столиця інновацій і стартапів. Згідно рейтингу StartupBlink Київ посідає 5 місце за розвитком інноваційної екосистеми в Східній Європі. І ми безперечно хочемо, щоб ці стартапи, що у нас є, могли співпрацювати з містом і робити спільні пілоти. Ми впроваджуємо найкращі міжнародні практики діджиталізації та інновацій, аби Київ був взірцем сервісів для містян».
Президент Національної академії наук України Анатолій Загородній підкреслив значну роль КАУ в організації акселератора.
Олександра Антонюк Керівниця проєкту Academ.City розповідла про історію створення парку та про основну мету Academ.City:
«Наука має працювати на державу, приносити дохід , щоб люди отримували задоволення у середовищі , що створює наша екосистема, і що ця екосистема для людей в першу чергу, щоб кожен міг реалізувати себе. Ми маємо зробити місце та умови для співпраці науки бізнесу і держави».
Панельна дискусія.
Тема: Як Києву стати ще більш інноваційним містом? Міжнародний досвід інших міст.
Тренди смарт-сіті.
Модератор. Євген Шпитко, Mind.ua
Петро Оленич, керівник цифрової трансформації Києва та заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифровізації. Координує діяльність Департаментів інформаційно-комунікаційних технологій, земельних ресурсів, містобудування та архітектури. Цифровізація – драйвер стійкого та незламного міста.
Панельна дискусія.
Тема: Як стартапам робити пілоти з підприємствами?
Модератор. Олена Малицька, ISE Group.
• Наталія Бондар. Кейс Київсмісьсвітло з InsCom
• Кирило Гончарук. Кейс з CheckEye з міськими лікарнями
• Сергій Шапіренко. Кейси Ревізіон з корпораціями
• Василь Жучков. Київтелесервіс. Кейси співпраці з іншими КП
• Олена Карпова. ТОВ «Центральний маршрутизатор». Кейс «Віртуальна транспортна картка»
• Андрій Старжинський Di-agnostics. Пілоти з Ferrexpo, DTEK, MHP, SHELL
• Дмитро Озеров. SigFox. Кейси з Київводоканалом і Київтеплоенерго
Стартапи:
1. Revisior Ігор – Ігор Волошко. Сервіс зворотного зв`язку та NPS . Сервіс дозволить знайти сильні сторони і покаже недоліки в бізнес-процесах.
2. CheckEye – Михайло Шуранов. Платформа на основі штучного інтелекту для масового скринінгу хронічних захворювань, яка робить профілактичну медицину доступною для кожного у всьому світі
3. Solar Plex – Олександр Рябцев. Альтернативні сонячні панелі - теплова та електрична енергія з однієї сонячної панелі
4. InsCom – Ігор Любашенко. Інноваційні інформаційна система
5. ExactOptiRoute – Микола Корабльов Оптимальні туристичні маршрути
6. Flow Unlock – Віра Філатова (Інститут Металофізики ім.Курдюмова). Композитні матеріали
7. GISP.Tech – Ігор Шапатаєв. Платформа для стартапів та акселераторів
8. Di-agnostics – Андрій Старжинський. Shazam для промислового обладнання: найкращий корпоративний додаток для звукова аналітика. Діагностика двигунів
9. EMA Systems – Володимир Ночвай. Моніторинг конструкцій
10. Stop Fatigue Cracks – Віра Філатова. Ультразвукова ударна обробка з’єднань
11. АСЕМ Максим – Максим Кіпенко. Платформа для керування енергоефективністю
12. SigFox – Михайло Сорокін. Розумний облік води. IoT лічильники
13. JustSaveLife – Андрій Маранов. Бот для пошуку найближчої лікарні при інсульті чи інфаркті 14. Mega-Force – Олексій Кургузов. Мега-присадки - знижуємо тертя та збільшуємо ресурс роботи двигунів
15. Реноватор – Сергій Кузнецов. Захист електричної мережі при аваріях. Пристрій, створений на базі унікальних запатентованих технологій, що дозволяє генерувати фазу або нуль у трифазній мережі в разі їх зникнення, забезпечувати відсутність перекосу фаз.
16. Opora.me – Тереза Попіль. Подолання ПТСР і відновлення після травматичних подій.
Партнерами заходу виступили компанії Сіsco, Qore Technologies та чешська ініціатива Invest in Bravery.
Артем Кузнецов, представник Сisco відмітив якість підготовки стартапів і подарив призи учасникам програми:
«Для мене було честю бути частиною жюрі міського акселератору від імені компанії Cisco.Ми побачили інноваційні ідеї та амбіції від команд, які готові змінювати майбутнє. Інновації, які вони демонструють, є прикладом того, як сучасні технології можуть вирішувати складні завдання та створювати нові можливості. Cisco завжди підтримувала такі ініціативи, і я впевнений, що всі учасники мають великий потенціал для успіху».
Нагадаємо, з травня місяця СISCO є партнером міста Київ по впровадженню проектів смарт-сіті. Київ підписав меморандум про партнерство із компанією Cisco, спрямований на розвиток проєктів у галузі цифрової освіти, кібербезпеки та розширення міських цифрових сервісів, повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.
Девід Ніколз, засновник Invest in Bravery та парнтер Qore Technologies зазначив, що вірить в українську екосистему:
«Я бачу надзвичайні технологічні та підриємницькі таланти тут, захоплююсь стійкістю і наполегливістю українських засновників, і сподіваюсь на плідну співпрацю, бо точно знаю – тут майбутнє.»