В Україні стрімко розвивається IT-сектор, а рівень кваліфікації фахівців залишається високим. Однак для багатьох малих і середніх підприємств (МСП) впровадження сучасних цифрових технологій залишається недосяжним через нестачу фінансування, слабку інноваційну інфраструктуру та обмежений доступ до європейських ринків.
Щоб допомогти українським компаніям долати ці виклики, у межах проєкту "Цифрова трансформація МСП у країнах Східного партнерства" (DT4SME) за фінансування уряду Німеччини було надано підтримку провідним цифровим хабам у Києві та Львові. У 2024 році зусилля були спрямовані на посилення спроможності "Віртуального центру цифрових інновацій NOSC-UA DIH", що функціонує на базі Київського академічного університету.
Минулого року за фінансування уряду Німеччини проєкт "Цифрова трансформація МСП у країнах Східного партнерства" (DT4SME) надав підтримку провідним українським цифровим хабам зі Львова і Києва, щоб посилити спроможність для надання послуг бізнесу, а наразі підтримує у приєднанні до європейської мережі “European Digital Innovation Hubs (EDIH)”. Зокрема, у 2024 році, була надана підтримка для посилення інституційної спроможності “Віртуального центру Цифрових інновацій NOSC-UA DIH” на базі Київського академічного університету.
Сьогодні NOSC-UA DIH є частиною європейського цифрового хабу "Kyiv HITech" та працює за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Протягом 2024 року хаб надав послуги 18 підприємствам не лише з Київщини, а й з Вінницької, Львівської, Дніпровської та Одеської областей.
"Архітектурна майстерня ЕКОДАР" отримала хмарні ресурси для тестування архітектурних рішень, а також експертні рекомендації щодо використання цифрових технологій у проєктуванні сталих будинків.
ТОВ "Водень України" спільно з NOSC-UA DIH розробило архітектуру простору даних для обміну інформацією про генерацію "зеленого" водню з використанням блокчейн-технологій.
Компанія "Майтек Плюс" за підтримки хабу подала 5 грантових заявок (зокрема до Seeds of Bravery, EIT Manufacturing, AI REDGIO) для тестування смартгрід-технологій та розвитку бізнесу. Уже отримано 3 гранти на загальну суму 80 000 євро.
“Завдяки підтримці NOSC-UA DIH ми побачили нові можливості для розвитку бізнесу. Тепер розглядаємо сертифікацію “зеленого” водню за допомогою блокчейну, що зробить процес прозорішим”, – зазначив Ярослав Криль, директор ТОВ "Водень України".
За словами Віталія Сторожука, директора "Майтек Плюс", комплексні послуги NOSC-UA DIH допомогли розробити стратегію впровадження передових цифрових технологій, включаючи хмарні обчислення та створення цифрових двійників. Деякі технологічні рішення вже почали реалізовуватися за рахунок отриманих грантів.
Проєкт "Цифрова трансформація малих і середніх підприємств у країнах Східного партнерства" (DT4SME) фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.