Цифровий інноваційний хаб NOSC-UA DIH підтримав 18 підприємств у 2024 році за сприяння уряду Німеччини

Цифровий інноваційний хаб NOSC-UA DIH підтримав 18 підприємств у 2024 році за сприяння уряду Німеччини

28 Лютого 2025

В Україні стрімко розвивається IT-сектор, а рівень кваліфікації фахівців залишається високим. Однак для багатьох малих і середніх підприємств (МСП) впровадження сучасних цифрових технологій залишається недосяжним через нестачу фінансування, слабку інноваційну інфраструктуру та обмежений доступ до європейських ринків.

Щоб допомогти українським компаніям долати ці виклики, у межах проєкту "Цифрова трансформація МСП у країнах Східного партнерства" (DT4SME) за фінансування уряду Німеччини було надано підтримку провідним цифровим хабам у Києві та Львові. У 2024 році зусилля були спрямовані на посилення спроможності "Віртуального центру цифрових інновацій NOSC-UA DIH", що функціонує на базі Київського академічного університету.

Минулого року за фінансування уряду Німеччини проєкт "Цифрова трансформація МСП у країнах Східного партнерства" (DT4SME) надав підтримку провідним українським цифровим хабам зі Львова і Києва, щоб посилити спроможність для надання послуг бізнесу, а наразі підтримує у приєднанні до європейської мережі “European Digital Innovation Hubs (EDIH)”. Зокрема, у 2024 році, була надана підтримка для посилення інституційної спроможності “Віртуального центру Цифрових інновацій NOSC-UA DIH” на базі Київського академічного університету. 

Сьогодні NOSC-UA DIH є частиною європейського цифрового хабу "Kyiv HITech" та працює за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Протягом 2024 року хаб надав послуги 18 підприємствам не лише з Київщини, а й з Вінницької, Львівської, Дніпровської та Одеської областей.

Досягнення 2024 року

  • Оснащено сучасний офіс для комфортної роботи 10 співробітників та клієнтів
  • Запропоновано 13 видів послуг, 10 з яких отримали високі оцінки підприємств
  • Проведено понад 40 консультацій із цифрових інновацій
  • Організовано семінари та воркшопи для 200 учасників

Успішні кейси

"Архітектурна майстерня ЕКОДАР" отримала хмарні ресурси для тестування архітектурних рішень, а також експертні рекомендації щодо використання цифрових технологій у проєктуванні сталих будинків.

ТОВ "Водень України" спільно з NOSC-UA DIH розробило архітектуру простору даних для обміну інформацією про генерацію "зеленого" водню з використанням блокчейн-технологій.

Компанія "Майтек Плюс" за підтримки хабу подала 5 грантових заявок (зокрема до Seeds of Bravery, EIT Manufacturing, AI REDGIO) для тестування смартгрід-технологій та розвитку бізнесу. Уже отримано 3 гранти на загальну суму 80 000 євро.

“Завдяки підтримці NOSC-UA DIH ми побачили нові можливості для розвитку бізнесу. Тепер розглядаємо сертифікацію “зеленого” водню за допомогою блокчейну, що зробить процес прозорішим”, – зазначив Ярослав Криль, директор ТОВ "Водень України".

За словами Віталія Сторожука, директора "Майтек Плюс", комплексні послуги NOSC-UA DIH допомогли розробити стратегію впровадження передових цифрових технологій, включаючи хмарні обчислення та створення цифрових двійників. Деякі технологічні рішення вже почали реалізовуватися за рахунок отриманих грантів.


Проєкт DT4SME

Проєкт "Цифрова трансформація малих і середніх підприємств у країнах Східного партнерства" (DT4SME) фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.