10 квітня відбувся загально-національний вебінар Performance-based research funding, який був організований Науковим комітетом Національної ради з питань розвитку науки і технологій спільно з Міністерством освіти і науки України. У фокусі вебінару формування цілісного підходу та стратегічного бачення, як мають фінансуватися наукові дослідження на рівні держави, особливо в умовах обмежених бюджетних можливостей.
У вебінарі українську сторону представляли:
- одна з ініціаторів міжнародного вебінару, модераторка заходу - Олександра Антонюк, голова Наукового комітету Нацради з питань розвитку науки і технологій, заступниця директора з розвитку та інновацій Київського академічного університету (КАУ), керівниця проєкту Academ.City;
- Сергій Бабак, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій;
- Денис Курбатов, заступник Міністра освіти і науки України;
- Анатолій Загородній, президент Національної академії наук України;
- Олексій Колежук, заступник голови Наукового Комітету.
Німецька сторона у вебінарі була представлена такими науковцями та менеджерами:
- Олівер Піпер та Аня Недворок, співробітники Федерального міністерства освіти та досліджень Німеччини (BMBF);
- Бертольд Нойзерт, керівник відділу дослідницької політики та міжнародних зв'язків Товариства Макса Планка;
- Аня Ґьорніц, представниця Асоціації Лейбніца;
- Єнс Нойгебауер, представник науково-дослідницької організації Fraunhofer-Gesellschaft;
- Сьорен Візенфельдт, представник Товариства Гельмольца.
У презентаціях, доповідях україно-німецького вебінару, зокрема, йшлося про замовлення до науки з боку бізнесу (про шляхи організації таких моделей взаємовигідної співпраці), про важливість акумуляції та використання грантів. Акцент був зроблений й на тому, що ґрунтовні реформи передбачають збільшення фінансування, а не перерозподіл існуючого. Був обговорений спектр інших важливих питань, відповіді на які стимулюватимуть подальший розвиток стратегії української наукової екосистеми. Вебінар, що відбувся, перший у серії вебінарів, задача яких підняти загально-національну дискусію з питань, які турбують наукову спільноту та знайти шляхи вирішення поставлених нагальних задач.